Siverek’te Kemoterapi Ünitesi açıldı

Anasayfa GÜNDEM, SPOR, URFA 11 Eylül 2015
Siverek’te Kemoterapi Ünitesi açıldı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 200 Yataklı Devlet Hastanesi bünyesinde kemoterapi ünitesi açıldı.

Siverek Devlet Hastanesi bünyesinde kanser hastalarının tedavisi için Kemoterapi ünitesi açıldı. Konu hakkında gazetecilere bilgi veren Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bahaddin Durak, ilçede Kemoterapi Ünitesinin açılmasıyla birlikte kanser hastalarının çevre illere gitmekten kurtulduğunu söyledi.

Siverek’in ilçe olmasından dolayı Onkoloji Merkezinin açılmasının mümkün olmadığını belirten Durak, “Maalesef Siverek ilçe olduğundan dolayı hastanemiz bünyesinde onkoloji servisi açılamıyor. Ünitemiz ile birlikte kendisine kanser teşhisi konulan ve kemoterapi tedavisi görmesi  için çevre illere gitmek zorunda kalan kanser hastaları kemoterapi ünitemizde tedavi olabilecektir.” dedi.

Kemoterapi Ünitesinde bağırsak, meme, akciğer, mide kanseri vb. hastaların hepsine kemoterapi uygulaması yaptıklarını ifade eden Durak, kemoterapi ilaçlarının son teknoloji ürünü cihazlarla el değmeden hazırlandığını belirtti.

Kemoterapi Ünitesinde dahiliye uzmanı doktor ile birlikte kemoterapi tedavisi üzerine özel eğitimler alan hemşire ile birlikte 6 personel görev yapacak. Ünitede özel donanımlı 4 yatağın yanı sıra hasta bekleme ve hazırlama odası, ilaç hazırlama odası, hemşire odası da bulunuyor. Talebin fazla olması durumunda yatak sayısının artırılacağına dikkat çeken Durak, Kemoterapi Ünitesinin Siverek halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.     (İLKHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portal Teması : Wptr.Co