Ramazan’da suyu kesilen mahalleli yol kesti

Anasayfa Uncategorized 03 Temmuz 2016
Ramazan’da suyu kesilen mahalleli yol kesti
Şanlıurfa’da uzun süredir yaşanan içme suyu sorununun Ramazan ayında da devam etmesine öfkelenen mahalleli, yolu trafiğe kapatarak belediyeyi protesto etti.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı yeni yapıların çoğunlukta olduğu Devteşti Mahallesinde uzun süredir içme suyu sorunu yaşayan mahalleli, sonunda susuzluğa dayanamayarak belediyeyi protesto etmek için yolu trafiğe kapattı.

Çöp konteynerlerin devrilerek yolun trafiğe kapatılmasının ardından olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri, yolu trafiğe açtı. Yetkililerin olay yerine gelmesini isteyen öfkeli mahalleli, tüm uyarılara rağmen dağılmayarak yeni yapılan semt pazarında toplandı.

Burada belediyenin alt yapıyı sağlam yapmadığını ileri süren mahalleliden birkaç kişi, alkışlar eşliğinde marketten alınan hazır suyu başına döküp elini yüzünü yıkayarak su sorununa tepki gösterdi.

Daha yeni olmasına altyapının her gün arıza verdiğini belirten mahalleli, bildirdikleri halde sorunlarının bir türlü giderilmediğini bu sorunun Ramazan ayında artık çekilmez hale geldiğini söyledi.

Daha önceleri günde ancak birkaç saat akan içme suyunun son üç gündür akmadığını ifade eden mahalleli, marketten aldıkları hazır su ile temizlik yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, öfkeli mahalleliyi ikna etmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Polislerle kısa süreliğine tartışan mahalleli, belediye yetkililerinin olay yerine gelmesini istedi.

Daha sonra ikna edilen mahalleliden bir heyetin belediye yetkilileriyle görüşmeye gitmesiyle protesto olaysız bur şekilde sona erdi. (İLKHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portal Teması : Wptr.Co